Jak bezpečně převzít balík od kurýra?

Jak bezpečně převzít balík od kurýra?

16 Mar 2020Radek Hušek

Musím podepisovat převzetí? Má smysl nasazovat roušku? Můžou mi to nechat před dveřmi? Máme pro vás stručný návod, jak si převzít zásilku od kurýra ohleduplně vůči jemu, sobě i celé naší společnosti.

Zaplaťte předem a nemusíte podepisovat

Dle informace přímo od našeho výhradního dopravce GLS lze převzít balík zcela bez nutnosti podpisu. „Balíky v současné situaci není nutné kurýrům podepisovat. Kurýři jsou instruováni, že v této situaci nemusí podpisy po příjemci vyžadovat, pokud byl balík zaplacen předem,“ potvrdil zástupce společnosti GLS. S kurýrem si tak můžete dohodnout zanechání balíku za dveřmi. Tímto se vyhnete fyzickému kontaktu, který je pro přenos rizikový.

Jak dlouho virus na povrchu přežije?

Mnozí lidé se obávají, že samotné zásilky mohou být původem přenosu. Na tomto obrázku je vidět, že virus opravdu na některých materiálech jako je kov nebo plast přežije i mnoho hodin. Jde však zatím pouze o první údaje z jedné laboratoře, které nebyly potvrzeny dalšími výzkumníky.

Přijali jsme bezpečnostní opatření

V našem skladu jsme proto přijali bezpečnostní opatření stejně jako GLS. „Pravidelně kontrolujeme tělesnou teplotu u našich spolupracovníků a provádíme opakovanou preventivní dezinfekci osob i prostor,“ píši GLS na svém webu zde.

Nasaďte roušku

Pokud se nemůžete vyhnout osobnímu kontaktu s kurýrem, je dobré nasadit roušku, abyste tak chránili zejména kurýra pro případ, že jste sami přenašečem viru a zabránili tak dalšímu šíření. Co se týká zásilky však obavy mít nemusíte, stačí když si doma po převzetí umyjete ruce.

Zásobte se výživným cvrččím proteinem. Dovezeme jej bezpečně až k vám domů.

More articles