Kde nás najdete – Železná Koule

Kde nás najdete – Železná Koule

29 May 2019SENS CZ Admin

Dalším místem, kde najdete výrobky SENS s cvrččí moukou jsou tělocvičny Železná Koule. Jsou to prostory, kde nenajdete nemotorné posilovací stroje, cvičí se tam především s kettlebells, neboli železnými koulemi. Líbí se nám jejich individuální přístup a snaha člověka opravit spíše než zničit. Michal "Radar" Vrátný nám jako zakladatel odpověděl na pár našich oblíbených otázek.

Proč jste se rozhodli prodávat SENS tyčinky?

Chtěl jsem podpořit dva kluky s vizí. Přijde mi to totiž naprosto geniální. A navíc potom, co jsem tyčinky ochutnal, už nešlo couvnout, chutnají fakt skvěle.

Jakou tyčinku máš nejraději?

Tu novou fialovou. (Tmavá čokoláda & Višeň)

Jak hodnotíš SENS energy tyčinky oproti těm proteinovým?

Mně osobně chutnají obě. Dost lidí má kecy na drobivou strukturu proteinovek, ale mě to nijak neuráží. Ta sezamová je úplně famózní. Obvykle ale jím obě, energy i proteinovku, což mi poměrem maker v podstatě vydá za plnohodnotný jídlo.

Jak tyčinky zapadají do tvé stravy?

No, viz výše.  Obsahují kvalitní suroviny, spoustu proteinu a navíc dobře chutnají. Pokud někdo řeší kvalitu jídla, který jí, tak se SENSkou nemůže šlápnout vedle.

 

Jak lidi reagují na to, že je v SENS tyčinkách cvrččí mouka?

Obecně jsou zvědaví a chtějí to vyzkoušet. Samozřejmě se ale najdou i lidi, které to odrazuje a nechtějí to jíst. Viz třeba tahle moje zkušenost.

Vozím s sebou SENSky na skydive eventy, protože na dropzonách je jídlo většinou hodně tristní a navíc nerad skáču nacpanej. Dal jsem krabici SENSek kamarádovi, co organizoval event v Madridu. Strašně mu chutnaly, tak dal kousnout svému kolegovi, veganovi.

A ten se ptá: “What is it made of?”

“Crickets,” zněla odpověď. Kluk si kousnul a pak povídá: “What are crickets?” A když jsme mu to řekli, začal nám nadávat, že co jsme to za skety, že jsme ho přiměli jíst zvířecí protein. Takže každému se zavděčit nelze. 

 

Přijde ti, že se mění přístup lidí k jedlému hmyzu, nebo je na hodnocení příliš brzy?

Přijde mi, že mám příliš malý vzorek lidí na to, abych to mohl nějak globálně zhodnotit. Ale jsem rád, že tu tento trend někdo razí, protože v tom rozhodně vidím budoucnost.

Sledujte Michala Vrátného a jeho tělocvičny, které mají koule!

More articles