Tréninková strava pro spartany

Tréninková strava pro spartany

14 Jun 2019SENS CZ Admin


Vytrvalostní a silový trénink, který Spartani podstupují vyžaduje kvalitní stravu. Bez ní by neměli dostatek energie na trénink ani kvalitní regeneraci po něm. Pojďme se podívat, jak taková strava vypadá a jak může pomoci jedlý hmyz a cvrččí mouka.

Co jíst před tréninkem?

Před-tréninková strava se mění v závislosti na délce a intenzitě. Pokud jde o kratší tréninkový běh do 60 minut, posilovnu či nácvik techniky pro nějakou z překážek, tak není nutné předem jíst v podstatě nic. Stačí správná hydratace a tělo si poradí z vlastních zásob. Pokud jde o stravu před opravdu náročným tréninkovým dnem, kdy jdete například běhat intervaly, a ještě váš čeká posilovna večer, tam už je důležité vlastním energetickým zásobám pomoct. V tomto případě bude výživa podobná jako u před-závodní stravy, kterou jsme řešili v minulém článku tady.

Tyčinka SENS s příchutí Ananas & Kokos vyřeší stravu před náročným tréninkem se 7 g kvalitních bílkovin z cvrččí mouky a 25 g rychlých sacharidů z ovoce.

Co jíst po tréninku?

Hmyz najde skvělé uplatnění i při po-tréninkové regeneraci. Výzkum ukazuje, že aktivní sportovci potřebují mezi 1,2 – 1,8 g bílkovin na 1 kg tělesné váhy za den. Pro průměrného 80 kg Spartana to znamená, že by měl do sebe každý den dostat něco mezi 96-144 g bílkovin, což není málo. Krom tří kvalitních jídel je proto důležité zajistit i svačinu, která dodá slušné množství bílkovin.

{{cta Když není po ruce velké jídlo, tak vám 20 g kvalitních po-tréninkových bílkovin zajistí proteinová SENS tyčinka s příchutí Arašídové máslo & Skořice.}}

Optimální regenerace těsně po tréninku však vyžaduje krom bílkovin i sacharidy. Výzkum ukazuje, že optimální je poměr sacharidů a bílkovin 3:1. Pokud se vám nechce počítat nebo nemáte možnost dát si teplé jídlo, tak situaci opět elegantně vyřešíte tyčinkou s ovocem a cvrččí moukou.

{{cta Pleasure protein SENS tyčinka Tmavá čokoláda & Višeň obsahuje ideální poměr 21 g sacharidů a 7 g bílkovin.}}

S kvalitním zdrojem bílkovin v podobě tyčinek s cvrččí moukou po ruce si můžete být jistí, že tělu vždy dodáte včas to, co si žádá. Uvidíme se s vámi už na Dolní Moravě 15.6. nebo až na Lipně 22.9., kde je ještě spousta času zapracovat na tréninkové stravě?

More articles