Váš košík
Close Alternative Icon
📦 NAKUP VE VELKÉM, UŠETŘI 15 % - 🚚 POŠTOVNÉ ZDARMA NAD 1200 KČ 📦 NAKUP VE VELKÉM, UŠETŘI 15 % - 🚚 POŠTOVNÉ ZDARMA NAD 1200 KČ

Zákulisí cvrččí farmy – Co potřebují cvrčci k životu?

Arrow Thin Left Icon Arrow Thin Right Icon
Zákulisí cvrččí farmy – Co potřebují cvrčci k životu?

Chov cvrčků je stále relativně novým oborem a proto není zcela jasné, jak by mělo vypadat ideální prostředí pro jejich život na farmě. Pojďme se podívat, jak přistupujeme k osvětlení, kontrole teploty, materiálům a dalším aspektům životního prostředí cvrčka na naší farmě.

Každý druh cvrčka má jiné potřeby

Existuje spousta druhů cvrčků a každý vyžaduje ve svém prostředí něco trochu jiného. Nás zajímají zejména dva druhy. Acheta domesticus, neboli Cvrček domácí, což je nejběžněji chovaný cvrček a proto jej máme na farmě i my. Existuje po něm poptávka, zejména v Evropě, a co do chuti má nejlepší charakter. Problém je, že je náchylnější k onemocnění než jiné druhy, takže jeho životní prostředí musí být opravdu přísně kontrolované.

Gryllus assimilis, neboli Cvrček banánový, je druh, který na farmě chováme v menším množství. Tento druh cvrčka roste rychleji, dorůstá větší velikosti a je také výrazně odolnější vůči nemocem. Proto je z hlediska chovu velice zajímavý. Nevýhodou však je, že má výraznější chuť a v současné době po něm ještě není taková poptávka.

Teplota, osvětlení a prostor musí být perfektní

Vzhledem k tomu, že Cvrček domácí je hlavní druh, který chováme, tak na tvorbu kvalitního prostředí vynakládáme opravdu spoustu úsilí a času. Teplota musí být velmi stabilní mezi 32 – 34 °C, hlídáme také přesnou míru vlhkosti a intenzitu proudění vzduchu. Osvětlení zase například musí důkladně respektovat koloběh dne a noci.

Cvrčci jsou také velice citliví na množství prostoru, které mají k dispozici. Velké průmyslové farmy musí zvířata preventivně dávkovat antibiotiky, aby stísněný prostor bez onemocnění přežila. My antibiotika nepoužíváme, takže musíme jednoduše cvrčkům zajistit dostatek prostoru. Příliš prostoru je pro farmu neefektivní a málo prostoru zase znamená, že budou cvrčci ve stresu a více jich uhyne. Je to tedy tenká rovnováha.

Chov a rozmanitost

Cvrčci také samozřejmě potřebují mít možnost pohybu a rozmanité prostředí, aby se mohli schovávat. Proto naše typické modré boxy vždy vybavujeme spoustu kartonů od vajec. Dbáme také na to, aby se na farmě potkávaly s různé generace cvrčků. Pro zachování genetické rozmanitosti také pravidelně přivážíme cvrčky z jiných farem.

Podpoř udržitelný startup s velkou misí, vyzkoušej Sens produkty

Misí Sens je, aby cvrččí protein chutnal lahodně a vypadal skvěle! Můžeš to vyzkoušet díky našim neodolatelným tyčinkám, bezlepkovým těstovinám, slaným proteinovým krekrům, cvrččí mouce na pečení nebo výživnému čokoládovému protein blendu.

★ Judge.me Reviews

Let customers speak for us

257 reviews
81%
(209)
11%
(28)
5%
(12)
3%
(8)
0%
(0)
Just the right choice

Order this one regularly therefore no need to say I would definetely recommend. Just wanted to share what I recently do to enjoy the cacao flavor...I really like to mix it with white yoghurt and banana and orange pieces. Tastes crazy good! (Protein blend)

Great Taste

I am very satisfied with taste, perfect macros.

Startovací balíček je dobrý způsob jak ochutnat vše

Zatím jsem zkusil jen poteinové tyčinky a spokojenost ;-)

Výborná komunikace a rychlost

Udržitelná dobrota

Po tomhle proteinu se můžu utlouct, a navíc cvrčci<3 Skvělý kakaový protein a navíc s ním nemám takové chutě na maso (jsem normálně hrozný masožrout).