Váš košík
Close Alternative Icon
Poštovné zdarma nad 1200 Kč Poštovné zdarma nad 1200 Kč 🎉 Nakup ve velkém, ušetři 15 %

Sens je ve finále cen SDG - Cíle udržitelného rozvoje

Arrow Thin Left Icon Arrow Thin Right Icon
Sens je ve finále cen SDG - Cíle udržitelného rozvoje

Byli jsme nominováni do finále pro veřejné hlasování soutěže Ceny SDG 2020, Sustainable Development Goals neboli Cíle udržitelného rozvoje, organizované Asociací společenské odpovědnosti. Sens Foods přispívá k třem cílům Konec hladu, Odpovědná výroba a spotřeba a Klimatická opatření. Budeme rádi, když nás ve snaze o udržitelný rozvoj podpoříš svým hlasem.

Kde se tyto cíle vzaly?

SDGs předcházely Millenium Development Goals (MDGs), které platily pro období 2000 až 2015. Jaký měly dopad? Tak třeba cíl snížit počet lidí žijících v extrémní chudobě na polovinu byl splněn o pět let před termínem. A byly i další úspěchy. Více dětí dostává základní vzdělání a více než o polovinu se snížila dětská úmrtnost.

Sjednocení vize a společná koordinace sil funguje. A jsou krize, které bez této společné organizace na úrovni států vyřešit nejdou. Příroda nemá státní hranice. Sociální problémy snadno “migrují” i do bohatých zemích, ať chceme nebo nechceme. Proto Organizace spojených národů stanovila vizi světa pro rok 2030. Svět, ve kterém všichni lidé žijí důstojný život, bez chudoby, hladu a nerovností. Ve vizi takto bohatého světa by byla chyba nevzít v úvahu klimatickou krizi. Jsme první generací, která může odstranit extrémní chudobu a zároveň poslední generací, která může zabránit zničení planety. I proto se cíle tentokrát jmenují udržitelné.

Jaké jsou Cíle udržitelného rozvoje a jak se s nimi pracuje?

Na následujícím obrázku je vidět všech 17 cílů udržitelného rozvoje, které organizace konkretizuje do dalších 169 podcílů. Konkrétní znění a všechny souvislosti si může přečíst na webu OSN.

Hlavním rozdílem oproti MDGs je apel na každého z nás. I na tebe jako jednotlivce. SDGs jsou měřitelné cíle, takže lze sledovat úspěšnost jejich plnění u států, regionů, NGOs, firem a potenciálně i jednotlivců.

Jak mohou s SDGs pracovat například firmy?

Nejprve je potřeba znát dopad firmy a porovnat jej s SDGs. Dalším krokem je s cíli pracovat měřitelně. Světová organizace “lepších firem” B Corporation, jejíž hrdými členy jsou například firmy jako Patagonia, Ben & Jerry's nebo Warby Parker, vytvořila ve spolupráci s OSN takzvaný “SDG Action Manager”. B Corporation a desítky dalších partnerů dva roky tvořili měřící nástroj, který umožní jakékoli firmě nastavit konkrétní cíle, sledovat pokrok a udržet motivaci při plnění SDGs.

SDGs se tedy opravdu mohou stát reálnými úkoly, na kterých může pracovat jakákoli firma i jednotlivci. Sociální a klimatickou krizi musíme řešit společně. Jednotlivé státy sleduje tzv. “SDG Index”. Česko se v roce 2019 umístilo na 7. místě ze 162 hodnocených zemí světa. Pojďme nadále příkladem.

Jak můžeš pomoci ty?

Budeme moc rádi, když naši snahu přispět k udržitelné budoucnosti podpoříš svým hlasem tady. Hlasováním také získáš šanci vyhrát zajímavé udržitelné ceny.

★ Judge.me Reviews

Let customers speak for us

135 reviews
81%
(109)
10%
(14)
4%
(5)
5%
(7)
0%
(0)
100% weiterempfehlung

Guter Geschmack. Schokoladig und nicht zu süß. Löst sich sogar im Shaker zu 100% auf.

Good - but...

We really like the taste of the Pleasure bars. The Serious taste a bit "sandy". Crackers and cacao and noodles are very good. We dislike the packaging though. That's too much box in a box in a box. Maybe you can reduce the waste here?

Štartovací balíček

Dobrý deň tak krekry niesu zlé sú zaujímavé čokoládový protein mi nechutil bol najaky pieskovy a zvláštny ale nie v dobrom slova zmysle.A tyčinky mi chutia ovocne su všetky fajn mne osobne menej chutia sezam horka čokoláda a arašidove maslo a škorica a cestoviny mi bohužial prišli troška dolámane takže som ich este neskúšal variť dávam preto 3 hviezdičky lebo ešte treba vela vecí dotiahnúť.Prajem pekný deň.

Good albeit pricy

Tried the starter pack - overall very good and all tasty but a bit on the pricey side.

I love the products!

Everything about the products is just great, the taste, the consistency and I have a lot of allergies and I’m still able to eat everything from Sens! The Fact that everything is produced sustainable makes it even 10x better<33